5
5 חוות דעת
 
 
 
 
 
וט פט
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

טיפולים שגרתיים מומלצים

 
 

כלבים

 
חיסון כלבת – במדינת ישראל כל כלב חייב להתחסן כנגד כלבת !
היות ומדובר במחלה מסכנת חיים, הן לכלב והן לאדם. כל כלב מגיל שלושה חודשים חייב להתחסן, לאחר מכן הוא חייב לקבל חיסון נוסף בכל שנה מחייו. בזמן חיסון הכלבת הראשון יסומן כל כלב באמצעות שבב אלקטרוני, המכיל מספר ייחודי (מעין תעודת זהות) אשר ילווה אותו כל חייו. שבב זה מועבר למאגר שבבים ארצי, הנמצא באחריותו של משרד החקלאות. מחלת הכלבת בהרחבה

חיסון משושה – חיסון כנגד שש מחלות המסכנות את הכלב, כשאחת מהן מסכנת גם את האדם. אנו ממליצים לחסן גורים חיסון ראשון בגיל שישה שבועות, ולאחר מכן חיסוני דחף בגיל עשרה שבועות וארבעה עשר שבועות – סה"כ שלושה חיסונים. לאחר מכן חיסון דחף יחיד כל שנה מחיי הכלב.

"תולעת הפארק" – ספירוצרקה לופי – טיפול הניתן בהזרקה, אחת לשלושה חודשים לפחות, מגיל חצי שנה. הטיפול מנסה למנוע הדבקה בתולעת, אשר נעזרת בחיפושיות הזבל הנפוצות במחוזותינו ובציפורים נודדות כדי להתפשט. נדידת התולעת בגוף הכלב מסכנת את חייו.
תולעת הפארק בהרחבה

"תילוע" – טיפול כנגד תולעי מעיים, חלקן עלולות לעבור לבני אדם. הטיפול נעשה בצורה שגרתית בגורים עם החיסון המשושה הראשון והשני, ולאחר מכן מדי שישה חודשים. במידה ונוצר צורך קליני יקבל הכלב שני טיפולים עוקבים בהפרש של שבועיים.

עיקור / סירוס – פרוצדורה כירורגית, המומלצת ביותר לביצוע מגיל שישה חודשים. מצאו המלצות והסברים נוספים
 
חיסונים
 
 

חתולים

 
חיסון כלבת – היות ומדובר במחלה המסכנת הן את חיי החתול והן את חיי בני האדם, מומלץ לחסן את החתולים בחיסון נגד כלבת. החיסון מומלץ מגיל שלושה חודשים.

חיסון מרובע – חיסון כנגד ארבע מחלות המסכנות את חיי החתול. אנו ממליצים לחסן גורים החל מגיל שמונה שבועות, ולאחר מכן חיסון דחף בגיל 12 שבועות: סה"כ שני חיסונים. לאחר מכן חיסון דחף בודד כל שנה מחיי החתול.

"תילוע" – טיפול כנגד תולעי מעיים, חלקן עלולות לעבור לבני אדם. הטיפול נעשה בצורה שגרתית בגורים עם החיסון הראשון והשני, ולאחר מכן מדי שישה חודשים. במידה ונוצר צורך קליני יקבל החתול שני טיפולים עוקבים בהפרש של שבועיים.

עיקור / סירוס – פרוצדורה כירורגית, המומלצת ביותר לביצוע בגיל שישה חודשים. אנא שאלו אותנו מדוע.
 
עיקורים
 
אנו ממליצים להעניק לכל כלב וחתול טיפול שוטף נגד פרעושים וקרציות. חשוב לדעת שפרעושים עלולים להימצא לאורך כל השנה, וגם הם וגם קרציות הם טפילים המציקים מאוד לחיה ועלולים לסבך אותה במחלות מדבקות, תולעי מעיים ואלרגיות שונות.